Pokud máte další dotaz, rádi vám ho osobně zodpovíme

Jak u vás zadám tisk?

Možností je samozřejmě více. První a nejpřímější je zastavit se u nás na provozovně, v Plzni na Americké 17 (v domě Alfa) a domluvit detaily zakázky, případně donést samozřejmě média pro tisk.

Další možnost je zde na hlavní stránce zadat veškeré potřebné údaje, do poznámky napsat detaily objednávky, nahrát soubory a vyplnit vaše kontaktní údaje a my vám dáme okamžite vědět, jakmile bude zakázka připravena k vyzvednutí.

Poslední možností je poslat data i s popisem na náš e-mail:info@alfa-tisk.cz


Jak připravím podklady pro tisk?

Přesné informace se dozvíte zde.


Co znamená, že tisknete více barev?

Klasické tiskárny nejsou díky omezeným možnostem svých pigmentů schopny reprodukovat všechny barvy, které se zobrazují na monitoru,

nebo které zaznamenává digitální fotoaparát nasvětlocitlivý čip. U nás využíváme na tiskárně tonery vyvinuty nejmodernější technologii právěpro eliminaci rozdílů mezi tiskem a digitálním médiem. Díky těmto tonerům s jemnějšími polymerovaným pigmenty tak naše tiskárna zasahuje podstatně větší spektrum, než stroje konkurence a my jsme schopni tisknout s daleko větší kvalitou při stejné (a mnohdy lepší) ceně.Více detailů se dozvíte zde nebo na stránkách Konica Minolta.


Kdy si mohu vyzvednout svojí zakázku?

Toto je samozřejmě velmi individuálni. Většinu zakázek se snažíme vyřídit okamžitě. V případě, že je ale vaše zadání rozsáhlejšího charakteru, případně se jedná o kombinované, složité řešení, požádáme vás o kontakt, na kterém vás můžeme informovat o průběhu, případně se kdykoliv můžete dotázat na našem telefonním čísle: 737 312 321


Mám zájem potisknout vlastní papír, je to možné?

U nás to možné je. Samozřejmě ne vždy, některé papíry se prostě na digitální tisk nehodí, ale pokud nám přinesete vzorek, rádi vám uděláme nátisk (ukázkový tisk) a vše s vámi skonzultujeme, případně nabídneme alternativu. V provozovně na Americké zároveň můžete nahlédnout do našich vzorníků a vybrat si z běžných až po opravdu nevšední papíry. Protože nabízíme i svatební tiskoviny, kde se často různé materiály kombinují, chápeme právě v tomto ohledu vaše individuální potřeby!

 

Potřebuju vyrobit knížku, leporelo, plakát... ale ani po přečtení instrukcí si
nevím rady, pomůžete mi?

Mile rádi! Protože částí naší klientely jsou studenti uměleckých škol, kteří často tvoří své prvotisky, jsme na tyto dotazy řádně připraveni a rádi i vám poradíme osobně, jak data připravit, případně uděláme kousek práce za vás. Naším cílem je dodat vám kompletní produkt k vaší spokojenosti a proto vám rádi pomůže tyto starosti překonat.

Věříme, že náš zákazník potřebuje nejen odborníka, který umí ovládat tiskové stroje, ale odborníka, který rozumí přípravě pro tisk a je ochotný mu v tisku poradit.

 

Co je RGB a co je to CMYK?

Jedná se o dva druhy barevností. Základním principem je, že spektrum CMYK se vždy snaží přiblížit spektru RGB.


RGB spektrum je spektrum barevného světla, kdy sečtením všech barev dostaneme bílé světlo (bílou barvu). Zkratka RGB vychází ze základních barev tohoto spektra: červená (Red), zelená (Green) a modrá (Blue). Toto spektrum je možné výborně samozřejmě využít na zařízeních, které využívají pro svůj záznam nebo zobrazení světlo. To je monitor, čip digitálního fotoaparátu, skeny, displeje mobilů a přenosných zařízení atd.

CMYK je spektrum vytvářené v tiskárnách soutiskem čtyř svých základních pigmentů. Zkratka nese označení z barev: azurová (Cyan), purpurová (Magenta), žlutá (Yellow) a černá (blacK). Soutiskem těchto pigmentů však nikdy není možné dosáhnout všech barev, které má světlo. Proto je toto spektrum vždy omezenější (má menší tzv. Gamut) nežli RGB.


Je lepší mít tedy data v RGB?

Na to neexistuje jednoduchá odpověď. Pokud tisknete fotografie nebo chcete využít pestrých barev, zde je podstatně lepší využívat RGB. V případě, že byste chtěli použít CMYK, přijdete o saturované odstíny a živé barvy, které pigmenty CMYK nejsou schopny vytvořit.

CMYK, ač má méně barev má výhodu ve své rozšířenosti i v levnějších strojích. Pokud tedy máte například vlastní dopisní papíry a chcete si je dotiskávat na své malé tiskárně doma, která nemůže mít technologii High Chroma a chcete mít vždy přibližně stejné barvy, nezbývá vám, než se spokojit se CMYKem.

Standardně se ve CMYKu připravují veškerá data pro letáky, plakáty, periodika... Právě z důvodů, že je zvládne tisknout každá tiskárna a je to standard i u tiskáren pro velký náklad. Zde je pak nedostatek pigmentů kompenzován tzv. „přímými barvami“. Dalšími pigmenty, které se k CMYKu dodají. To se samozřejmě ale odráží i v ceně.

Doporučujeme v případě fotografií nebo skenů např. pestrých uměleckých děl, tisknout na strojích, které se nejvíce dokáží RGB spektru přiblížit a věrně tak vaše data reprodukovat. Stejně tak pokud chcete v dnešním světě, kde veškeré reklamní materiály jsou v omezené CMYK barevnosti zaujmout pestrostí, je takový tisk výbornou volbou.

Plakáty, firemní data, pokud víte, že je budete dotiskávat třeba někde jinde doporučujeme připravovat standardně, ve formátu CMYK. Pokud děláte ale jednorázovou grafiku co má upoutat nebo chcete 500ks vizitek s pestrým motivem, je lepší opět RGB.


Pokud to tedy shrneme, kvalita našich pigmentů v tonerech umožňuje tisk něčeho víc a je na vás, zda-li to využijete ve svých datech.